Kagu-Eesti vaatamisväärsused

Suur Munamägi (ca 20 km kaugusel)

Vaade Baltimaade kõrgeima punkti Suure Munamäe (318m merepinnast) vaatetornist ümbritsevale kuppelmaastikule võtab hingetuks. Vaatetorni tipp asub 346,7 meetri kõrgusel merepinnast ja sealt avaneb vaade 50 kilomeetri raadiuses Kagu-Eesti järve- ja metsarohkele kuppelmaastikule.

Vastseliina piiskopilinnus (ca 20 km kaugusel)

Tartu piiskopi ja Liivimaa ordumeistrite poolt 14. sajandil rajatud piiskopilinnus oli tänu oma imettegevale ristile keskajal tuntud palverännakute sihtkohaks. Põhjasõda jättis 1702. aastal linnusest aga alles vaid varemed.

Piiskopilinnuse jalamil, endise tähtsa Riia-Pihkva kaubatee ääres, asub tänaseni tegutsev Linnuse kõrts, mis oli koos hobupostijaamaga ära märgitud juba 1695. aasta teedeatlases.
2012. aastal sai Pirita kloostri sõprade ringist tuule tiibadesse idee rajada palverännutee ühest Maarjamaa otsast teise. Vastseliina piiskopilinnus on palverännaku sihtpunktiks, Palverännutee kohta leiab rohkem infot siit: www.palverand.ee

Kolme riigi piiri ühine punkt (ca 10 km kaugusel)

Pullijärvelt vaid 10 kilomeetri kaugusel asuvad nii Venemaa kui Läti piir. Kolme riigi piirid puutuvad kokku aga Eestimaa kagunurgas Parmu küla lähistel, mis jääb Pulli järvest 10 kilomeetri kaugusele.

Setumaa (setu keeles Setomaa)

Setomaa ajalooliseks keskuseks on Petseri, kuid praeguseks keskuseks peetakse Värska alevikku.

Etnilise Setomaa piirini on Pullijärve puhkekülast vaid viis kilomeetrit. 30 kilomeetri kaugusel Obinitsas tutvustab Seto Muuseumitare 19. sajandi lõpu ja 20. sajandi alguse taluarhitektuuri, vanu tööriistu ja käsitööd. Omaette vaatamisväärsusteks on ka tšässonad – kabelid, mida leiab peaaegu igast Setomaa külast.
Misso, mille külje all Pullijärve puhkekompleks asub, kuulub ka Seto Külävüü reisimarsruudile, mis aitab paremini tutvuda Setomaa vaatamisväärsustega. Seto Külavüüga saab täpsemalt tutvuda siin: www.visitsetomaa.ee

Rõuge (ca 30 km kaugusel)

Rõuge Ööbikuorg on kahtlemata üheks piirkonna tuntuimaks turismimagnetiks Suure-Munamäe kõrval. 2016. aastal avati orus silmapaistva arhitektuuriga “Pesapuu” nime kandev 30 meetri kõrgune vaatetorn. Silmapaistvaks inseneritöö saavutuseks ning vaatamisväärsuseks on ka alates 1939 aastast Rõuges asuv voolava vee jõul töötav pump “Vesioinas”, samuti Eesti sügavaim järv, Rõuge Suurjärv. 2010. aastal püstitati Rõuge alevikku Eesti Ema monument.

Rogosi kastellmõis (16 km kaugusel)

Ruusmäe külas asuv Rogosi rüütlimõisa on esmakordselt mainitud 1597. aastal ning nimi tuleneb Poola päritoluga vürsti Stanislaus Rogosinsky (poola Stanisław Rogoziński) nimest, kes oli mõisa omanik aastatel 1603–1625 ja ehitas ilmselt soodsa asendi tõttu endise linnuse või keskaegse asula kohale puidust kaitserajatise.
Tänapäeval tegutseb Rogosi mõisas majutus- ja toitlustusasutus, samuti korraldatakse mõisaga tutvumiseks ekskursioone. Tutvu lähemalt www.rogosi.ee

Ümbruskonna talud

Pullijärve puhkeküla lähistel asuvad üle Eesti tuntud farmid, mille mõlema juures tegutsevad ka talupoed, kust head ja paremat kaasa osta. Nopri Talumeierei (www.nopri.ee) tegeleb erinevate piimatoodete valmistamisega, mida leiab ka Eesti suuremate kaubanduskettide lettidelt. Talus koha peal on samuti võimalik kõiki tooteid osta, ettetellimisel korraldab pererahvas talus ka ekskursiooni.
Andri-Peedo talu nimetab end aga Põhja-Euroopa moodsaimaks kitsetaluks, mille müügiartikliteks on kitsepiim, -juust ja -liha. Ettetellimisel korraldatakse soovijaile talus ekskursioone koos toodangu degusteerimisega, toodangut on võimalik kaasa osta.

Muud huvitavat

30 kilomeetri kaugusel Piusa jõe ürgoru maastikukaitsealal väärivad vaatamist devoni liivakivipaljandid Härma Mäemine ja Härma Alumine müür. Härma Mäemine ehk Keldri müür on Eesti kõrgeim devoni liivakivipaljand (43 m), Härma Alumine ehk Kõlksniidu müür on 20,5 m kõrgune kalju ning oma mitmevärviliste murranguliste kihtidega üks Piusa ürgoru kaunimaid.

Militaarhuvilistel tuleb sõita vaid 28 kilomeetrit, et uudistada Lätis Zeltini lähedal turistidele avatud nõukogude-aegset tuumaraketibaasi.